Administrator retea de calculatoare

OK CREDIT №7926878, 8 mai 2019
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Responsabilităţi:

- Competență avansată în administrarea, menținerea, monitorizarea, configurarea și depanarea serverelor Linux, Windows.
- Cunoașterea stivei de protocoale TCP / IP.
- Cunoștinte si configurare VPN (OpenVPN, IPSEC).
- Identificarea și depanarea problemelor de conectivitate și de performanță ale rețelei.
- Configurarea și menținerea instrumentelor de securitate, cum ar fi iptables, ACL, firewall etc.
- Realizarea de copii de rezervă ale sistemelor, proceduri de recuperare.
- Experiență cu Nginx, Apache, MySQL, Asterisk.
- Experiență cu sistemele de virtualizare (VMware).
- Experiență cu sistemele de monitorizare: Nagios, Zabbix, Nfsen etc.
- Experiență cu sistemele IDS.
- Experienta in scrierea scripturilor (bash).
- Certificare Mikrotik.
- Abilitatea de a furniza informații în mod clar și în scurt timp.
Persoanele interesate urmeaza sa transmita CV-ul cu fotografie (obligatoriu) la adresa hr@ok-credit.md cu indicarea postului pentru care se aplica.
Interviul va fi acordat doar persoanelor selectate.
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide