Administrator de retea

IS Fintehinform №3955970, 23 ianuarie 2017
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Întreprinderea de Stat „Fintehinform” anunţă concurs la următoarele funcţii vacante :
Administrator de rețea
Responsabilități și realizări:
• Configurarea, testarea echipamentului instalat;
• Administrarea, configurarea, întreținere și deservirea tehnică a echipamentului de rețea;
• Bazele rețelelor locale (protocoale, echipament de rețea, principii de construirea rețelelor);
• Întocmirea schemelor LAN (L2);
• Monitorizarea rețelelor;
• Administrarea serverelor pe baza UNIX (Linux);
• Rezolvarea problemelor hardware;

Cerințele:
• Studii superioare în domeniul IT;
• Cunoștințe la nivelul CCNA Routing and Switching (va fi un avantaj);
• Experiența cu echipamente Cisco (routere și switch-uri, ASA) mai mult de 2 ani;
• Experiența cu firewall Check Point 4400;
• Experiența cu tehnologiile: STP, VTP, OSPF, IPSEC, VPN;
• Cunoştinţele limbii engleze la nivelul îndeplinirii cerințelor de serviciu;
Beneficii și bonusuri:
• Program full-time;
• Salariu în funcţie de performanţe şi evoluţie;
• Posibilitate de a lucra într-o echipă dinamică;
• Asigurarea cu mijloace de comunicații corporative;

Expediați CV-urile DVs. la adresa vladimir.balan@fintehinform.md
Telefon:
+373 671 95 973, +373 22 262 656
Persoana de contact:
Vladimir Balan
Site:
Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide